Aktualności
Jubileuszowo i charytatywnie
2019-12-10

 

Sobota upłynęła w Zakrzewie pod znakiem biegania. Rywalizowały dzieci, młodzież, dorośli a także „kijkarze”. Nie zabrakło również osób, które przez trasę po prostu przespacerowały, by wspomóc szlachetną ideę pomocy

W tym roku już po raz 25. zorganizowany został biegowy Memoriał im. ks. dra Bolesława Domańskiego przeznaczony dla dzieci, jednak po raz pierwszy impreza ta połączona była z biegiem głównym dla dorosłych oraz wyścigiem nordic walking. Zmagania dorosłych miały wymiar charytatywny i odbywały się pod szyldem biegu mikołajkowego „Biegusiem dla Kubusia”, gdyż cały dochód z imprezy (wspieranej przez Fundację Złotowianka) przekazany został na leczenie pięcioletniego Jakuba Tomke z Zakrzewa.

Frekwencja dopisała, gdyż w biegu głównym udział brało ponad dwieście osób; również zmagania dzieci i młodzieży w poszczególnych kategoriach wiekowych przyciągnęły dużo uczestników i równie wielu kibiców. Zawody otworzyli wspólnie wójt Marek Buława wraz z pomysłodawcą memoriału, przewodniczącym Rady Gminy Zakrzewo Krzysztofem Doroszukiem oraz dyrektor PSP Arlettą Tymińską. Gościem honorowym zmagań był członek zarządu województwa wielkopolskiego, Jacek Bogusławski, który ufundował puchary dla zwycięzców dwóch kategorii zmagań.

Pogoda jak na tę porę roku była sprzyjająca, choć momentami mógł przeszkadzać przelotny deszcz i wiatr, niemniej organizatorzy przygotowali ciepłe napoje, kawę, herbatę, grochówkę oraz ognisko pod wiatą, gdzie była możliwość ogrzania się czy też usmażenia kiełbaski, zatem znad jeziora nikt raczej przemarznięty nie wracał. Szczególnie, że emocji było dużo, przede wszystkim pozytywnych. Tak naprawdę w memoriale nie było przegranych, bo każdy, kto wspomógł leczenie Kubusia, może czuć się zwycięzcą. Co najwyżej byli zawodnicy, którzy metę przekroczyli trochę później, aniżeli inni.

Wyniki:

Bieg główny (5 km)

1. Michał Kuster (Wysoka)
2. Paweł Kopertowicz (Kaczory)
3. Adam Stippa (Złotów)
4. Grzegorz Woźniak (Krajenka)
5. Andrzej Gański (Krajenka)
6. Jakub Centka (Święta)
7. Michał Ziółkowski (Stara Wiśniewka)
8. Artur Kaszuba (Debrzno)
9. Maciej Kukliński (Miroszewo)
10. Władysław Pawłowski (Poborcze)

Marsz NW (5 km)

1. Wojciech Deja (Złotów)
2. Przemysław Jasiłek (Radawnica)
3. Dagmara Weistock (Zakrzewo)
4. Sylwia Kabattek (Jastrowie)
5. Joanna Kuklińska (Przechlewo)
6. Anna Kuich (Józefowo)
7. Katarzyna Łabędź (Bielawa)
8. Joanna Brożek (Drożyska Wielkie)
9. Halina Zdrenka (Zakrzewo)
10. Teresa Zdrenka (Zakrzewo)

Wydarzenie to nie mogłoby się odbyć również bez pomocy sponsorów prywatnych, którym należą się serdeczne podziękowania. Organizatorem zawodów była Gmina Zakrzewo, Publiczna Szkoła Podstawową im. ks. dra Bolesława Domańskiego w Zakrzewie, Ochotnicza Straż Pożarna z Ługów przy wymiernym wsparciu pozostałych jednostek z terenu gminy, grupa #ZabieganiNocą oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zakrzewie przy udziale Fundacji Złotowianka.   


Podczas biegu zebrano do puszek kwotę 4.677,98 zł z przeznaczeniem na rehabilitację i leczenie Jakuba Tomke.


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy