Aktualności
Rozbrzmiał pierwszy dzwonek
2019-09-03

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 tradycyjnie już rozpoczęła się mszą święta w kościele pw. św. Marii Magdaleny w intencji wszystkich uczniów, nauczycieli wychowawców i pracowników oświaty o błogosławieństwo na wszystkie nachodzące dni i miesiące nauki. Po jej zakończeniu uczniowie i pracownicy szkoły przeszli na grób księdza Patrona dr Bolesława Domańskiego i złożyli kwiaty na jego grobie. Ksiądz Domański to w końcu nie tylko patron Polaków w Niemczech, ale i patron Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzewie, dlatego też uczniowie winni oddawać mu szczególną cześć.

Następnie w szkolnej auli odbył się uroczysty apel, który rozpoczął się od wniesienia sztandaru i odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego.  Nie mogło również zabraknąć akcentów związanych z niezwykle ważnym wydarzeniem, jakie przypadało 1 września, kiedy to w całym kraju obchodzona była 80. rocznica napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę, co dało początek II wojnie światowej. Poniedziałkowy apel był wyjątkowym przeżyciem dla jednej spośród grup uczniów – byli to pierwszoklasiści, dla których 2 września był nie tylko pierwszym dniem tego roku szkolnego, ale pierwszym dnem nauki szkolnej w ogóle.

Widoczne było podekscytowanie a także delikatny stres, niemiej jednak ostatecznie wszyscy z dużymi, ale pozytywnymi emocjami przeżyli uroczyste ślubowanie na ucznia, którego dokonała dyrektor PSP w Zakrzewie, Arletta Tymińska.Głos zabrał także wójt Marek Buława, który przygotował z okazji pierwszego dnia w szkole dla najmłodszych drobne upominki. Przypomniał, że lata temu on również stał w miejscu dzisiejszych pierwszaków i również bardzo przeżywał swoje pasowanie, życząc przy tym wielu wspaniałych chwil w szkolnych murach zarówno najmłodszym, jak i ich starszym kolegom.

 Prezenty dla dzieci, na ręce ich wychowawców, wręczyli również przewodnicząca rady rodziców oraz przedstawiciel zarządu Spółdzielczego Banku Ludowego w Zakrzewie.


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy