Aktualności
Spotkanie z Zarządem Województwa
2019-07-05

Wójt Marek Buława wraz z dyrektor Domu Polskiego w Zakrzewie Barbarą Matysek-Szopińską spotkali się w Poznaniu z członkami Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Marszałkiem Województwa.

Podczas pierwszej rozmowy, w której uczestniczyli członkowie zarządu Jacek Bogusławski oraz Marzena Wodzińska, poruszano głównie kwestie bieżące, dotyczące współpracy samorządu wojewódzkiego z gminą Zakrzewo. W czasie spotkania z Marszałkiem Markiem Woźniakiem z kolei omówiono tematykę wspólnych działań władz wojewódzkich i Domu Polskiego w Zakrzewie w zakresie promowania i kultywowania tradycji Pięciu Prawd Polaków spod Znaku Rodła w trosce o to, aby Naród Polski wspomniał i oddawał należny hołd Polakom z okresu międzywojennego XX wieku, którzy trwali przy mowie i wierze ojców.

Prawdy te wciąż pozostają żywe i należy dbać, aby były obecne w przestrzeni publicznej. Wójt Buława ocenił przebieg rozmów pozytywnie i zapowiedział, że wkrótce pojawią się rezultaty. Inicjatorem spotkań w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego był Senator RP, Mieczysław Augustyn.


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy