Aktualności
Zakrzewo z promesą od wiceministra
2019-03-07

Wczoraj w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyło się spotkanie samorządowców z udziałem wojewody Zbigniewa Hoffmanna oraz wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej Kazimierza Kuberskiego.

Do stolicy Wielkopolski zaproszeni zostali przedstawiciele samorządów, którym udało się pozyskać dofinansowanie w ramach rządowych projektów Senior+ i Żłobek+. Wśród nich był również wójt gminy Zakrzewo, Marek Buława, bowiem zakrzewski samorząd znalazł się w gronie beneficjentów programu Senior+. W jego ramach w województwie wielkopolskim powstanie 21 placówek dla osób starszych, z tego 7 domów i 14 klubów Senior+, co daje łącznie ponad pięćset nowych miejsc dla seniorów.
Wiceminister Kuberski oraz wojewoda  Hoffmann wręczyli włodarzom poszczególnych gmin-beneficjentów promesy w ramach programów rządowych. 

Gmina Zakrzewo na utworzenie i wyposażenie Klubu Senior + uzyskała wsparcie rządowe w wysokości nieomal 120 tys. zł, tj. 80 proc. całkowitego kosztu realizacji zadania.  W ramach projektu przewiduje się adaptację w wysokiej części piwnicznej w bloku komunalnym przy ul. Szczepańskiego 1 w Zakrzewie. Pozwoli to na aktywne spędzanie czasu wolnego dla osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+, która rozszerza wachlarz usług oferowanych na terenie Gminy Zakrzewo w zakresie aktywności ruchowej i zwiększenia poziomu zaangażowania seniorów w działanie samopomocowe oraz na rzecz środowiska lokalnego.

 


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy