Aktualności
Senator w Zakrzewie
2019-02-07

 

W Urzędzie Gminy Zakrzewo wójt gminy Zakrzewo, Marek Buława, gościł senatora RP Mieczysława Augustyna. Było to pierwsze spotkanie obu panów po wyborach, dlatego też senator złożył wójtowi oficjalne gratulacje z okazji wyboru na to stanowisko i życzył powodzenia w realizacji codziennych obowiązków. W rozmowach uczestniczyli również radny sejmiku wojewódzkiego, Henryk Szopiński i dyrektor Domu Polskiego, Barbara Matysek-Szopińska, dlatego sporo uwagi poświęcono kulturze i zbliżającym się wielkimi krokami obchodom osiemdziesiątej rocznicy śmierci księdza Bolesława Domańskiego, które zaplanowano na 30-31 marca.

Rozważano, jak z historii i tradycji Zakrzewa uczynić główny atut promocji tradycji i wartości Rodła i całej Krajny, bo jak pokazały liczne uroczystości patriotyczne roku poprzedniego, jest to niezwykle istotna część tożsamości lokalnego społeczeństwa i element wyróżniający gminę. Podjęto również temat funkcjonowania Pilskiego Banku Żywności,  stowarzyszenia, które zajmuje się jest zapobieganiem i walką z marnotrawstwem żywności, udzielaniem pomocy żywnościowej i rzeczowej osobom szczególnie tej pomocy potrzebującym.

Po zakończeniu wizyty w urzędzie senator Augustyn odwiedził Pana Alfonsa Tomke, Zasłużonego Obywatela Gminy Zakrzewo i świadka wielu historycznych wydarzeń, w tym uchwalenia Prawd Polaków. 


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy