Aktualności
Osiemnaste Spotkanie z Matką Radosną
2018-08-27

Jak co roku wydarzenie to składało się z dwóch zasadniczych części: dnia skupienia i modlitwy obejmującego sobotnie popołudnie i wieczór oraz niedzielnego koncertu wraz z towarzyszącymi mu atrakcjami.

Osiemnasta edycja spotkań rozpoczęła się przy kaplicy Matki Boskiej Radosnej,  skąd uczestnicy odprowadzili obraz Matki Boskiej do kościoła parafialnego, gdzie odbywała się część modlitewna. Pierwszym jej elementem było czuwanie i krótka modlitwa przy obrazie, chętni mieli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.  

O 20:00 rozpoczęła się uroczysta msza święta w intencji wszystkich uczestników 18. Spotkania z Matką Radosną. Modlitwie towarzyszy   relikwie św. Brata Alberta Chmielowskiego, powstańca, malarza i świętego Kościoła Katolickiego. Po Apelu Maryjnym proboszcz Andrzej Choroba przybliżył sylwetkę brata Alberta, następną częścią modlitewnego wieczoru był różaniec pielgrzymkowy ulicami Zakrzewa i Misterium Światła i Ciemności – Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Pierwszy dzień SzMR zakończono modlitwą wieczorną i błogosławieństwem. W niedzielę, pół godziny przed uroczystą sumą, którą odprawił ks. biskup Paweł Cieślik, wierni zebrali się na różaniec. Po zakończeniu mszy obraz został przeniesiony z powrotem do kaplicy Matki Boskiej Radosnej, przy której umiejscowiona była scena. Popołudnie i wieczór upłyneły pod znakiem dobrej zabawy.

Oficjalnie koncert otworzył biskup Cieślik, który przybliżył zgromadzonym mieszkańcom i gościom genezę powstania obrazu Matki Boski Radosnej, patronki wydarzenia. Jako pierwszy przed miejscową publicznością zaprezentował się zespół S.A.N.T z Zakrzewa, następnie zaś Tomek Kamiński - wokalista, skrzypek, autor tekstów, który wraz z zespołem złożonym ze znakomitych muzyków jazzowych regularnie koncertuje i tworzy muzykę z przesłaniem.

Bardzo spodobały się publiczności również występy dzieci z parafii p.w. św. Marii Magdaleny w Zakrzewie, w jednej z przerw pomiędzy występami z kolei uczniowie szkoły podstawowej przygotowali taniec z flagami, który był atrakcją z okazji Stulecia Niepodległości.

Na zakończenie koncertował zespół 33, którego historia sięga 2007 roku. Twórczość 33 to muzyczna mieszanka takich gatunków jak gospel, jazz, soul, R&B, pop i wiele innych, co w skrócie można określić, jako współczesną, otwartą na style, muzykę rozrywkową. Podczas z jednej piosenek odpalono świeczki, co w połączeniu z panującym wieczorem półmrokiem stworzyło niepowtarzalny klimat.

Na zakończenie wydarzenia uczestnicy odśpiewali apel maryjny, proboszcz podziękował wszystkim i udzielił błogosławieństwa. Organizatorzy dziękują paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały bigos, mieszkańcom Zakrzewa, którzy upiekli ciasto oraz strażakom zabezpieczającym koncert od strony technicznej.

KM

 


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy