Aktualności
Spływ Niepodległości
2018-06-25

W sobotę 23 czerwca odbył się spływ kajakowy, który został zorganizowany przez Gminę Zakrzewo w ramach obchodów setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 80 rocznicy Kongresu Berlińskiego. Spływ ten odbył się na rodzimej dla gminy Zakrzewo rzece Głomi, na odcinku Krajenka – Dolnik.

W spływie udział brały dzieci, młodzież oraz dorośli, którzy wspólnie postanowili uczcić tak ważne dla regionu oraz Polski wydarzenia historyczne. Rozpoczęcie spływu zostało zaplanowane w Agroturystyce „U Króla” położonej w miejscowości Wąsoszki – nieopodal Głomi. 

Po zbiórce  oraz przeprowadzeniu instruktażu w zakresie zasad bezpieczeństwa podczas spływu, wszyscy udaliśmy się nad rzekę gdzie czekały już na nas kajaki. Pomimo niepewnych prognoz pogodowych zebrała się nawet spora grupa osób, która miała w sobie tyle optymizmu, by złą pogodę odstraszyć. 

W rezultacie kończyliśmy spływ w promieniach słońca oraz w znakomitych nastrojach. Po powrocie do miejsca rozpoczęcia spływu, czekał już na nas krzepiący posiłek przygotowany przez ''Moje Zdrowe Menu''.   Serdeczne podziękowania dla wójta gminy Zakrzewo Pana Henryka Dobrosielskiego za wsparcie finansowe przedsięwzięcia oraz dla wszystkich osób, które włączyły się w jego zorganizowanie.

Info i foto Tadeusz Drobczyński


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy