Aktualności
Blues Express coraz bliżej
2018-06-25

Jedyne i niepowtarzalne wydarzenie - w skali całego kraju nie ma żadnej konkurencji i jest swego rodzaju ewenementem, bo łączy muzykę z techniką, bluesa z koleją. 7 lipca po raz dwudziesty szósty z Poznania ruszy bluesowa ciuchcia, która zakończy swą podróż w Zakrzewie. W tym roku, ze względu na trwający generalny remont linii kolejowej Piła Główna-Poznań Główny muzyczny parowóz pojedzie zmienioną, nieco dłuższą trasą w związku z czym nie odbędą się m.in. koncerty w Obornikach, Rogoźnie czy Chodzieży.

Pierwszy akord terogocznego festiwalu to piątkowy koncert na ul. Śródmiejskiej w Pile, gdzie wystąpią Highway Blues Band, Cotton Wing oraz Makar&Children of The Corn. W sobotę wyjazd pociągu z Dworca Letniego w Poznaniu został zaplanowany na godzinę 12:38. Na peronach wystąpią: 

– Stara Szkoła – Dworzec Letni w Poznaniu
– Blueska Blues Band – Krzyż
– Blues Junkers – Trzcianka
– Tortilla – Piła
– Cherries In Ski – Krajenka
– Moscow Beatballs – Złotów
– Highway – Zakrzewo

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się koncert finałowy, który tradycyjnie odbędzie się nad zakrzewskim Jeziorem Proboszczowskim. Na scenie wystąpią: Sebastian Riedel z zespołem Cree, Karen Edwards i El Jazz Trio (USA), Chuc Frazier & Brick House (USA), Blues Flowers, Electric Blues Band oraz Open Blues (wszystkie trzy zespoły polskie). Po zakończonym koncercie pociąg ruszy w drogę powrotną o 3:30 (podstawiony zostanie w pół godziny wcześniej), w Poznaniu powinien zgodnie z rozkładem zameldować się o 8:09 (Piła Główna 4:23, Krzyż 6:48).  

Bilety w taryfie specjalnej na pociąg Blues Express są dostępne od 23 czerwca br. we wszystkich kasach prowadzących sprzedaż na przejazdy pociągami Kolei Wielkopolskich (tj. kasach KW, POLREGIO, PKP Intercity, Kolei Mazowieckich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście) oraz w dniu wyjazdu na pokładzie pociągu (bez dopłaty). 


 


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy