Aktualności
Biało-czerwony apel
2018-04-30

W Publicznej Szkole Podstawowej w Zakrzewie odbyły się szkolne uroczystości patriotyczne. Okazją były zbliżające się dni i związane z nimi wydarzenia: 1 maja -Święto Pracy, 2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja.

Uroczysta akademia rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Część artystyczna składała się z prelekcji historycznej oraz krótkich scenek związanych z genezą poszczególnych uroczystości, dzięki czemu młodzi ludzie zrozumieć mogą rangę majowych wydarzeń. W apelu udział wziął wójt Henryk Dobrosielski, który przy okazji tych ważnych dla wszystkich Polaków dni nawiązał do bogatej historii lokalnej i tradycji Polaków spad Znaku Rodła oraz Pięciu Prawd Polaków, które wkrótce będą przekute w kamień. Rozstrzygnięto także Powiatowy Konkurs Plastyczny „Pięć Prawd Polaków – Prawdy Wiecznie Żywe”, na który wpłynęło łącznie 75 prac.

Wyniki:

I grupa (uczniowie klas I-III szkół podstawowych)

I miejsce - Martyna Massel- Zakrzewo

II miejsce - Justyna Hara- Zakrzewo

III miejsce-Hanna Banach - Zakrzewo

Wyróżnienie - Roksana Radtke - Zakrzewo

Wyróżnienie - Natalia Betańska - Zakrzewo

II grupa (uczniowie klas IV-VII szkół podstawowych)

I miejsce-Zuzanna Cieślik- Radawnica

II miejsce - Zuzanna Biecka - Złotów

III miejsce - Kinga Dzioba -Zakrzewo

Wyróżnienie - Julia Kabath - Zakrzewo

Wyróżnienie - Paweł Hintz - Zakrzewo

Wyróżnienie - Sara Dechnik - Radawnica

Nagroda specjalna – Zuzanna Synak – Lipka

Na zakończenie poinformowano, że szkolna społeczność włączyła się w akcje pomocy dla pogorzelców: uczniowie zebrali dla pokrzywdzonej w pożarze w Czernicach rodziny 1700 zł, zaś grono pedagogiczne 1800 zł co daje łącznie kwotę 3500 zł.

KM


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy