Aktualności
Rok szkolny zakończony, prymusi nagrodzeni
2021-06-25

Uroczyste apele kończące miniony rok szkolny były doskonałą okazją do podsumowania osiągnięć uczniów, jak również nagrodzenia osób szczególnie wyróżniających się wynikami w nauce .

Rok szkolny 2020/2021 był rokiem trudnym zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów, ponieważ w okresie od października do maja nauka odbywała się zdalnie. Kontakty z nauczycielami oraz rówieśnikami były znacznie utrudnione, poza tym taka forma kształcenia nie daje wszystkich możliwości codziennej nauki w murach szkoły. Niemniej jednak program nauczania udało się zrealizować, zaś uczniowie osiągnęli wyjątkowo dobre oceny. Średnie poszczególnych klas od wielu już lat nie były tak wysokie, w związku z czym wielu uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem.

W apelach kończących naukę w tym roku szkolnym uczestniczył wójt gminy Zakrzewo Marek Buława, który najlepszym wręczył stypendia, listy gratulacyjne oraz upominki. Łącznie przyznano aż 28 takich nagród. Aby ją otrzymać, należało osiągnąć średnią ocen powyżej 5,0 oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie.  Wójt Buława korzystając z tej okazji pogratulował uczniom osiągnięć, zdobytej wiedzy i umiejętności, natomiast nauczycielom wytrwałości i konsekwencji w przekazywaniu wiedzy pomimo przeciwności związanych z pandemią. Wszyscy wierzą, że po wakacjach nastąpi powrót do szkół i rok szkolny 2021/2022 będzie rokiem powrotu do normalności już na dobre.

Wśród wyróżnionych stypendiami w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. dra Bolesława Domańskiego w Zakrzewie znaleźli się: Oliwia Brząkała, Oliwia Kuczyńska, Karolina Pikulik, Maja Przybyła, Hubert Rostankowski, Patrycja Weinstock, Jeremiasz Wojtasik, Natalia Betańska, Martyna Buras, Władysław Sobczyk, Amelia Janusińska, Adrianna Palacz, Hanna Banach, Patryk Grochowski, Jan Graczkowski, Julia Przybyła, Łukasz Weinstock, Patryk Rostankowski, Paweł Hinz, Maria Kaper, Paulina Brzeczkowska oraz Julia Kabath. Marcel Cebrat odebrał stypendium za osiągnięcia sportowe podczas czwartków lekkoatletycznych. Z kolei w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Starej Wiśniewce stypendia za osiągnięcia w nauce otrzymali Alan Gracz, Jakub Chrustowski, Helena Paciorek, Anna Ziółkowska oraz Melania Paciorek.

Prymusom gratulujemy osiągniętych sukcesów, zaś wszystkim uczniom rozpoczynającym wakacje życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy