Aktualności
132 tys. zł na drogi, 9 tys. na drzewa
2021-05-13

 

Gmina Zakrzewo pozyskała dofinansowanie ze środków samorządu Województwa Wielkopolskiego na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych oraz zakup sadzonek drzew miododajnych.

Podpisanie umów odbyło się w Okoneckim Centrum Kultury. W spotkaniu z samorządowcami powiatu złotowskiego z ramienia samorządu wojewódzkiego udział brali wicemarszałek Krzysztof Grabowski i wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Jarosław Maciejewski. W Okonku gościł również Poseł na Sejm RP Krzysztof Paszyk.

Na mocy umów podpisanych przez wójta Marka Buława oraz wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego gmina Zakrzewo otrzyma dofinansowanie w wysokości 132 750,00 zł na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych w Głomsku i Zakrzewie oraz 8 970,00 zł na zakup sadzonek drzew miododajnych, które będą nasadzone w Starej Wiśniewce, Nowej Wiśniewce, Śmiardowie Złotowskim i Zakrzewie.

Udział środków samorządu województwa w kwocie całkowitej nie może przekroczyć poziomu 90% kosztów całkowitych, termin wykonania obu zadań upływa 25 października 2021 r.


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy