Aktualności
Mama, tata chce mieć zucha więc hartujemy ducha
2020-11-16

Drożyska Wielkie wzbogaciły się o nowy plac zabaw w obrębie placu rekreacyjnego w centrum wsi. Dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach X edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” udało się zrealizować projekt pn. „Mama, tata chce mieć zucha więc hartujemy ducha”, którego zakres obejmował montaż elementów w miejscu przeznaczonym na lokalny plac zabaw. Całkowita wartość projektu to 14 707,02 zł, z czego dotacja Samorządu Województwa Wielkopolskiego to 10 000,00 zł.

W realizację zadania włączyli się także mieszkańcy miejscowości, którzy wykonali niezbędne prace: sprzątanie terenu, wyzbieranie śmieci przed montażem, montaż płotu i jego malowanie, sprzątanie terenu po montażu placu zabaw jak również udostępnili materiały i sprzęt niezbędny do wykonania powyższych prac.

Realizacja tego zadania pozwoli  mieszkańcom Drożysk Wielkich aktywnie kreować i rozwijać lokalne inicjatywy, poprawi także jakość spędzania wolnego czasu przez najmłodszych mieszkańców wsi jak również poprawi bezpieczeństwo i komfort dzieci.  Nowy plac zabaw poprawił znacznie estetykę wsi, jest on bezpieczny i ogólnodostępny, dzięki czemu jeszcze bardziej wzrosła atrakcyjność centrum rekreacyjno-sportowego w Drożyskach Wielkich.

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020”.


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy