Aktualności
„Edek” trafił do Werska
2020-11-30

Niedziela była historycznym dniem dla druhów Ochotniczej Straży Pożarnej i wszystkich mieszkańców Werska. Po latach oczekiwania do jednostki trafił nowy lekki samochód ratowniczy IVECO Daily.

Ze względu na stan epidemii oficjalna uroczystość miała jedynie symboliczny charakter, niemniej było to wyjątkowe i historyczne wydarzenie w dziejach jednostki z Werska, bo na nowy samochód druhowie czekali od wielu lat.

Jak się okazało czekali również mieszkańcy, którzy w niedzielne popołudnie z dużą niecierpliwością wypatrywali na przyjazd nowego nabytku - samochodu lekkiego ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą z agregatem wysokociśnieniowym.

W barwnym szpalerze kolorowych rac, w asyście innych aut pożarniczych „Edek” – bo takie imię będzie nosił wóz – w końcu pojawił się w Wersku. Za kierownicą auta zasiadł prezes OSP Wersk, Edmund Kabattek, którzy zabrał ze sobą wójta Marka Buława oraz radnego wojewódzkiego Henryka Szopińskiego, którzy jako przedstawiciele władz samorządowych mieli największy wpływ na możliwość zakupu samochodu – cena sięgneła 350 tys. zł, z czego dofinansowanie Gminy Zakrzewo to nieomal 147 tys. zł, reszta zaś pochodzi ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Lekki samochód gaśniczy IVECO Daily nosił będzie imię Edek na cześć byłego prezesa jednostki, ś.p. Edwarda Paszko. Podniosły moment zbiegł się w czasie z chwilą bardzo smutną, gdyż zaledwie dzień wcześniej w wieku 91 lat odszedł wieloletni prezes Zarządu Gminnego OSP w Zakrzewie i zasłużony strażak, Edmund Gniot, w związku z czym część oficjalną rozpoczęła minuta ciszy.

Wójt Marek Buława przyjął meldunek od prezesa Edmunda Kabattka, po czym włodarz gminy, radny Henryk Szopiński oraz przewodniczący Rady Gminy Zakrzewo, Krzysztof Doroszuk, złożyli prezesowi i wszystkim druhom serdeczne gratulacje z okazji zakupu nowego samochodu.

Prezes OSP Wersk odwdzięczył się słowami uznania pod adresem wójta, przewodniczącego oraz radnego wojewódzkiego (a za jego pośrednictwem marszałka Marka Woźniaka), gdyż to dzięki ich decyzjom i zaangażowaniu Wersk może cieszyć się z nowego wozu.  Nie mogło również zabraknąć symbolicznego „chrztu” auta  i życzeń, by służył przez długie lata na rzecz całej lokalnej społeczności.


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy