Aktualności
Wójtowie z najwyższym wyróżnieniem
2020-06-01

Byli wójtowie gminy Zakrzewo – Jerzy Podlewski oraz Henryk Dobrosielski – zostali odznaczeni odznaką honorową „Za zasługi dla Województwa Wielopolskiego”.

Podczas uroczystej sesji Rady Gminy Zakrzewo, zwołanej z okazji 30-lecia Samorządu Terytorialnego, miała miejsce wyjątkowa uroczystość, która zapisze się w historii gminy. Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Jacek Bogusławski, w imieniu władz województwa i kapituły wręczył byłym wójtom gminy Zakrzewo – Jerzemu Podlewskiemu i Henrykowi Dobrosielskiemu oznaki honorowe „Za zasługi dla Województwa Wielopolskiego”.

Inicjatorem i wnioskodawcą nadania odznaczeń dla byłych włodarzy był obecny wójt, Marek Buława.  Praca obu odznaczonych wymiernie przyczyniła się do rozwoju gminy i poprawy jakości życia mieszkańców. Obaj wójtowie byli sprawnymi menedżerami i dobrymi gospodarzami,  o czym może świadczyć stan finansów gminy, jak również ilość zrealizowanych inicjatyw i wzrastający poziom życia w gminie.

Rozwój ten miał wielowymiarowy charakter i dotyczył nie tylko inwestycji infrastrukturalnych, ale i gospodarki, kultury czy narodzin nowoczesnego społeczeństwa obywatelskiego – przez dziesięciolecia obaj wójtowie zbudowali gminę, w której obecnie żyjemy. Odznaka  „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” to zaszczytne honorowe wyróżnienie, nadawane osobom, jak również instytucjom czy organizacjom, które  poprzez swoją działalność wnoszą wybitny wkład w rozwój gospodarczy, naukowy, kulturalny i społeczny województwa wielkopolskiego i jest to najważniejsze odznaczenie samorządowe.


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy