Aktualności
Msza za samorząd
2020-05-28

W Dniu Samorządu Terytorialnego w kościele parafialnym p.w. Św. Marii Magdaleny w Zakrzewie odbyła się Msza Święta w intencji samorządowców - o błogosławieństwo Boże dla tych, którzy stanowili i stanowią samorząd oraz o radość wieczną dla Zmarłych.

Udział w niej brali przedstawiciele władz gminy, delegacja radnych, obecnych i byłych pracowników urzędu oraz jednostek organizacyjnych oraz osoby zaangażowany w życie gminy na przestrzeni trzydziestu lat. Msza koncelebrowana odprawiona została nie tylko w intencji przedstawicieli gminy czy powiatu, ale wszystkich szczebli samorządu i władzy publicznej w ogóle, bowiem od zdrowia, mądrości i roztropności rządzących zależy jakość życia mieszkańców wszystkich małych ojczyzn, zaś sprawnie działający samorząd przede wszystkim realizuje postulaty społeczeństwa i wsłuchuje się w jego głos. 27 maja  

Dniem Samorządu Terytorialnego ustanowiony został  przez Parlament RP w 2000 r. jako wyraz upamiętnienia pierwszych wolnych i bezpośrednich wyborów do rad gmin, które odbyły się w roku 1990.


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy