Aktualności
Przedszkole gotowe na bezpieczne przyjęcie dzieci
2020-05-08

W Publicznym Przedszkolu im. Królewny Śnieżki w Zakrzewie trwają ostatnie przygotowania do przyjęcia dzieci, które wrócą do zajęć od najbliższego poniedziałku.

Placówka zakupiła urządzenie służące do oczyszczania powietrza z wirusów i bakterii, wszystkie stoły, krzesła i ławki są starannie dezynfekowane, w przedszkolu nie brakuje środków do dezynfekcji rąk oraz rękawiczek jednorazowych.

Pracownicy wyposażeni są w środki ochrony osobistej i zapewniają o bezwzględnym przestrzeganiu rygoru sanitarnego. Po każdorazowym użyciu przedmiotu przez dziecko będzie on dezynfekowany, przed wejściem do przedszkola dzieciom będzie mierzona temperatura, nie będą wpuszczane dzieci z jakimikolwiek objawami chorobowymi. Dla ułatwienia wyznaczone zostały linie, które obrazują jaka jest bezpieczna odległość pomiędzy nimi.

Nie będzie możliwe wejście rodziców do przedszkola (zachowanie dystansu społecznego), odprowadzać najmłodszych mogą wyłącznie osoby zdrowe ponadto nauczyciele i wychowawcy będą wietrzyć sale co najmniej raz na godzinę. Jak zapewnia wójt Marek Buława, w przypadku wystąpienia koronawirusa na terenie Gminy Zakrzewo przedszkole zostanie ponownie zamknięte.


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy