Aktualności
Plac zabaw oddany do użytku
2020-02-13

Na placu położonym w sąsiedztwie zakrzewskiego Domu Seniora w ciągu ostatnich miesięcy zmieniło się bardzo dużo, co najbardziej cieszy dzieci, które wreszcie mogą korzystać ze zmodernizowanego i w pełni bezpiecznego placu zabaw.

Wczoraj odbyła się oficjalna uroczystość przekazania wyremontowanego obiektu do użytku.  W otwarciu uczestniczyli wójt Marek Buława, radny wojewódzki Henryk Szopiński, sołtys Zakrzewa Jan Wojciechowski, dyrektor Domu Polskiego Barbara Matysek-Szopińska oraz dyrektor Przedszkola Publicznego w Zakrzewie Hanna Lalik wraz z nauczycielkami i  grupą dzieci.

Te skorzystały z nadarzającej się okazji by przetestować nowe zabawki i urządzenia, które stwarzają znacznie większe, aniżeli wcześniej, możliwości bezpiecznego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.  W zakres zadania modernizacja placu zabaw weszła kompleksowa wymiana ogrodzenia i przygotowanie oraz wymiana nawierzchni jak również zakup atestowanego sprzętu: ławek, koszy na śmieci, stojaków na rowery w tym stojaków dziecięcych, zabawek: bujaków (kogucik i ślimaczek), ławki równoważnej, piaskownicy, domków wolnostojących, zestawów zabawowych, pomostu linowego z równoważnią i pomostem z belkami, tablic wolnostojących zabawowych oraz czterech nowoczesnych huśtawek.


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy