Ta strona wykorzystuje pliki cookies (niewielkie pliki tekstowe przechowywane przez przeglądarkę
internetową na urządzeniu użytkownika) m.in. do analizy statystycznej ruchu, dopasowania wyglądu i
treści strony do indywidualnych potrzeb użytkownika). Pozostawiając w ustawieniach przeglądarki
włączoną obsługę plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie
plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Pół wieku razem – wyjątkowe Złote Gody czterech par z gminy Zakrzewo
Od ponad pół wieku każdego dnia wybierają wspólną drogę przez życie. Tak wyjątkowe jubileusze zdarzają się raz na 50 lat – i właśnie takie chwile świętowały dziś 4 pary z gminy Zakrzewo podczas uroczystości zorganizowanej w Urzędzie Gminy.
Dostojnych Jubilatów na spotkanie zaprosili Wójt Gminy Zakrzewo Marek Buława wraz z Zastępcą Wójta Dorotą Murach. Była to okazja do wspólnego świętowania, ale także wyrażenia wdzięczności i uznania za lata budowania trwałych relacji, rodzin i lokalnej wspólnoty.
Dzisiejsze spotkanie to moment szczególny pełen szacunku i podziękowań za wzajemne wsparcie oraz wartości przekazywane kolejnym pokoleniom. Życzymy kolejnych pięknych jubileuszy, a przede wszystkim zdrowia, spokoju i wielu dobrych chwil – podkreślili przedstawiciele samorządu.
Podczas uroczystości 4 parom wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie – odznaczenia państwowe przyznawane przez Prezydenta RP osobom, które przeżyły w jednym związku małżeńskim co najmniej 50 lat.
Medale otrzymali:
Aleksandra i Kazimierz Dąbek
Renata i Marek Czaplewscy
Anna i Czesław Murach
Danuta i Bernard Drobiewscy
Po części oficjalnej Jubilaci wraz z rodzinami i zaproszonymi gośćmi zostali zaproszeni na okolicznościowy poczęstunek i wspólne rozmowy przy jubileuszowym stole.
Dodajmy, że Złote Gody wspomniane pary obchodziły już w ubiegłym roku. Ze względu na wydłużoną – niezależną od samorządu – procedurę przyznawania medali, ich uroczyste wręczenie odbyło się dopiero dziś.