Aktualności
„Mała miejscowość a ludzie wielcy”
2019-05-06

Dzień kulturalny XXII edycji Dni Kwitnących Wiśni w Starej Wiśniewce upłynął pod znakiem zmiennej pogody, która sprawiła organizatorom drobnego psikusa. Pomimo tego jednak zabawa była przednia, uczestnicy imprezy nie zważając na przelotny deszcz po raz kolejny dopisali.

Przed głównym daniem kulturalnej uczty, czyli koncertom Błażeja Draba z zespołem Estrada oraz D-Bomb, na scenie przez kilka godzin występowali miejscowi artyści-amatorzy – uczniowie szkoły podstawowej, przedszkolacy a także dorośli.

W części artystycznej zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało kabaret, tradycyjnie już z aplauzem publiczności spotkał się występ Męskiej Grupy Tanecznej. Program uzupełniły występy taneczne dorosłych – zespołu tanecznego Astra Luna.

Mieszkańcy całej gminy Zakrzewo z pewnością bardzo dobrze wspominają koncert z września ubiegłego roku, kiedy to podczas dożynek gminnych wystąpił Błażej Drab. Zaprezentował się on na tyle dynamicznie i efektownie, że organizatorzy Dni Kwitnących Wiśni postanowili po raz drugi w stosunkowo krótkim czasie na niego postawić i wraz z zespołem Estrada zagrał też podczas tegorocznych DKW.

Błażej Drab zadebiutował na scenie w programie"Szansa na sukces"z zespołem O.N.A., gdzie utworem "To naprawdę już koniec" w październiku 1998 r. wygrał odcinek. W późniejszych latach występował w innych projektach stojącej za "Szansą..." Elżbiety Skrętkowskiej - koncert Violetty Villas "Violetta - taka jestem" czy Sylwester z Dwójką (duet z Szymonem Wydrą). Został zaangażowany do Studio Buffo, gdzie zagrał zbuntowanego młodzieńca w musicalu "Metro". Drugą gwiazdą Dni Kwitnących Wiśni w tym roku był zespół D-Bomb, który powstał w 1996 r. w Warszawie, a zadebiutował w roku 1997.

Obecnie to jeden z bardziej znanych polskich zespołów disco polo. Zaczynali w połowie lat 90. od muzyki dance. Przez lata zespół D-Bomb zaliczył wiele zmian w składzie. Główną postacią, a zarazem jedynym stałym członkiem w D-Bomb jest Bartosz Padyasek. Największe hity D-Bomb to "Kochaj mnie", "O tak, O Yeah", "Dobrze robię", "Ciebie brak", "Złoty deszcz...Ela!", "Daj mi ciało" czy "Kolorowy zawrót głowy". Ich występ w Wiśniewce spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem widzów, ale również artyści nie kryli satysfakcji z koncertu. Krótko po jego zakończeniu D-Bomb na swoim oficjalnym profilu zamieścił krótkie podsumowanie: mała miejscowość a ludzie wielcy - Stara Wiśniewka.

Dni Kwitnących Wiśni współfinansowane były ze środków gminy Zakrzewo.

Fot. AŁ (x4), Facebook D-Bomb

 


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy